Turiu 25 metų patirtį šiame kūribiniame darbe. Kaldinu nuo vinies iki didesnės šašlykinės. Visi kūriniai gimsta iš įkvėpimo, kurį tuojau pat turiu realizuoti brėžinyje, kol nedingo iš galvos. Kiek vėliau idėja po truputį įgyvendinama, lipdoma iš didesnių ar mažesnių kaltų metalo gabaliukų, kol gaunamas rezultatas. Dažniausiai tai skulptūros, šašlykinės, židinio įrankiai, šviestuvai, namo numeriai, pavadinimai, rožės, simboliai, kryželiai, žvakidės, vėliavos laikikliai, statulėlės, kabyklos, kabliukai, staliukai, suolai, kėdės, stalo serviravimo laikikliai, saulutės, kryželiai bei kitokie įvairiausi vidaus ar lauko aplinkos dekoracijos elementai.

Visas gamybos procesas vykdomas tradicinėje kalvėje, kurioje esti begalės įvairiausių įrankių, staklių, skirtų apdirbti metalą. Čia jų visų neišvardinsiu, tačiau keletą paminėti galiu. Pirmiausia- stovi ir krūva visokių dydžių bei formų plaktukų, priklausomai nuo to, kokio storio ir dydžio yra plieno gabalas bei kokią formą iš metalo noriu išgauti. Kitas taip pat labai svarbus prietaisas kalvėje yra žaizdras. Jame kūrenu akmens anglis, kurios gali nesunkiai išlydyti plieną. Temperatūra viduje siekia virš 1500°C. Tačiau neperlaikius plieno ugnyje bei pasiekus apie 900- 1200°C temperatūrą, jis įgauna nuo šviesiai geltonos iki akinamai baltos spalvos. Tuomet tampa minkštesnis ir jį galiu kalti, lenkti, sukti, riesti ir kitaip mechaniškai apdoroti. Nukaltos didesnės ar mažesnės detalės padedamos į šalį, kad atvėstų kitam etapui.

Toliau yra suvirinimo aparatas, kurio dėka galiu tvirtai sujungti nukaldintas detales tarpusavyje. Gaminiui įgavus savo formą jį šveičiu, valau bei paruošiu paviršius dažymui. Dažau keliais sluoksniais. Pirmiausia gruntuoju. Gruntas džiūdamas, prisiriša prie metalo geriau nei kiti dažai dėl savo cheminių savybių. Praėjus tam tikram laikui, dažau pasirinkta spalva, dažniausiai juodais matiniais. Kiek vėliau dar tonuoju vario, sidabro, aukso, plieno ar kitokia spalva. Ir jeigu reikia gaminį dar lakuoju blizgiu permatomu laku. Tai jau gaunasi trys arba keturi sluoksniai, todėl dar ilgai gaminyje nesirodys rūdys.

Visus šio gamybos proceso etapus atlieku kruopščiai ir kokybiškai tik patikrintais būdais, išbandytomis žaliavomis bei kitomis priemonėmis. Kalviškų gaminių galeriją galite apžiūrėti mūsų interneto tinklalapyje „Kalvis Nykštukas”. Su didžiąja dalimi produkcijos tenka atsisveikinti ir lieka tik nuotraukos, tačiau nemaža dalis gaminių yra mūsų sodyboje- juos galite apžiūrėti iš arti, susitarus telefonu +37068705557. Kai kurių gaminių atsargas nuolatos papildau. Nesidrovėkite- klauskite Jus dominančių klausimų mano el. paštu info@kujis.lt. Taip pat sekite mus Facebook puslapyje tuo pačiu pavadinimu- Kalvis Nykštukas bei Instagram profilyje Kalvis Nykštukas.